Návod na renovaci naší sadou

Sadou na renovaci světlometů je možné renovovat povrch plastových světlometů. Sada na renovaci světlometů, je složena a vyrobena tak, aby byla co nejednodušší a dobře se sní pracovalo.

Světlomety, které jsou zašlé, zažloutlé a vybledlé je zapotřebí nejdříve obrousit. K tomu v naší sadě slouží různé hrubosti brusných kotoučů, které se připevní na unašeč pomocí suchého zipu a za pomocí vrtačky, nebo aku vrtačky se světlomety brousí. Brusné kotouče jsou rozděleny podle hrubosti. Ty nejhrubší jsou označeny P500, nasleduje střední hrubost s označením P1000, pak jemnější s označením P1500 a poslední nejemnější hrubost s označením P2500. Tyto nejemnější brusné archy a kotouče se použíjí při broušení jako poslední. Při broušení se vždy postupuje od nejhrubšího směrem nahoru k nejemnějšímu. Nikdy obráceně. V posledním kroku se sevětlomety doleští molitanem za pomocí naší pasty na leštění světlometů.

 Brusné kotouče na vrtačku

1. Rozbalte zakoupenou sadu a pečlivě papírovou utěrkou setřete se světlometů na Vašem voze nečistoty a běžnou špínu. Připevněte do vrtačky unašeč.

2. Setřete papírovou utěrkou nečistoty se světlomety a v nedostupných místech pak vložte mezi karoserii a světlomet plastový chránič, aby nedošlo k poškození laku karoserie.

3. Při broušení dbejte na to, aby byl dodržen následující postup. Broušení provádějte vždy při kropení vodou , aby nečistoty voda odplavila. Můžete použít pet lahev , kde ve víčku uděláte malou dírku. Případně rozprašovač.

4. Připevněte brusný kotouč na unašeč pomocí suchého zipu – bílou stranou na unašeč. Začněte brousit světlomety od nejhrubšího brusného kotouče až po nejjěmnější. Otáčky na vrtačce, nebo aku vrtačce stáhněte na minimum. V případěch, kdy světlomet není hodně poškozen , můžete začít střední hrubostí P1000 a pokračovat jemnější až po finální brusný kotouš P2500. Při broušení stále světlomet kropte vodu. Světlomet při broušení nesmí být suchý.

 

Účelem tohoto broušení je odstranit se světlometu zašlý, zažloutlý a poškrábaný povrch. Jedná se o lak, kterým se světlomety při výrobě lakují. Právě tento lak je zapotřebí odstranit, protože je již poškozený . Hrubým brusným archem narušíte tento povrch a následným broušením jemnější hrubostí sražíte tuto hrubost až je svělomet při broušení docela čirý.

5.Broušení provádějte tak dlouho, až do doby, kdy a světlometu nebudou patrné vrypy od kamínků, nebude zašlý a zažloutlý. V konečné fázi se vše vyleští.

6. Po celkovém broušení dobře setřete veškerou špínu na světlometu a v okolí světlometu. Je zapotřebí , aby při leštění se na kotouč nedostala voda.
Snižte otáčky na vrtačce na minimum a naneste na molitanový kotouč pastu. Stačí jen malé množství (půlka kávové lžičky). Ještě než zapnete vrtačku , nebo aku rozetřete pastu po celém světlometu. Dostáváte se ke konečné fázi. Při použití malých otáček , krouživým pohybem a za pomocí pasty leštěte světlomet.

V případě potřeby se na nás můžete obrátit na meilové adrese info@svetlomety.com , nebo na telefonu 606 317 298 , rádi Vám poradíme. Pro komunikaci si připravte číslo vaší objednávky. www.svetlomety.com

 

Chcete raději přenechat renovaci a leštění světlometů na Nás? Žádný problém stačí zavolat tel. 606 / 317 298